Региони

Размер на шрифта: a |a |a|

Националният събор на българското народно творчество в Копривщица преминава през два етапа - регионални събори и национален, на който се представят излъчените в предходния етап участници.

 

Съгласно регламента за провеждане на XI Национален събор на българското народно творчество в Копривщица в месеците май-юни 2015 г. в страната се провеждат регионални събори.

 

Експертни комисии излъчват участниците, които да се изявят в дните от 7 до 9 август 2015 г. в Копривщица

 


назад 1 | 2 | 3 | 4 | 5 назад

Регионален събор - Силистра

Регионален събор – 13.6.2015 г. - гр. Силистра Комисия: 1. д-р Йордан Касабов –председател/етнолог/; 2. Йордан Филипов – член /експерт в отдел „Култура“, Община Силистра, художествен ръководител на детски танцов състав към НЧ „Родолюбие-2006“ - с. Айдемир и младежки танцов състав „Сборенка“/; 3. Веселинка Чернева – член /фолклорист, експерт в отдел „Култура“, община Силистра/

Регионален събор - Сливен

Регионален събор: 06.06.2015 г. – 10.00 ч. гр. Кермен Комисия: 1. доц. Валентина Райчева - ИЕФЕМ 2. д-р. Владимир Демирев - етнолог в РИМ - Сливен 3. Станка Иванова - хореограф 4. Иван Стоянов - зам. директор на АНПТ - Сливен

Регионален събор - Смолян

Регионален събор – 26.06.2015 г. - от 10:00 до 18:00 на открита сцена пред Амфитеатър на пл. "България", гр. Смолян Комисия: Председател: 1.Андриян Георгиев Петров – заместник областен управител. Членове: 2. Ваня Чавдарова Йорданова-Данчева – етнолог, уредник в РИМ - Смолян; 3. Мария Димитрова Бебелекова – фолклорист, гл. експерт ”Култура” в община Смолян; 4. Недялка Ангелова Мачокова –

Регионален събор - София град

Регионален събор - 27.06.2015г. Комисия:

Регионален събор - София област

Регионален събор – 28, 29 и 31.05.2015 г. - гр. Елин Пелин Комисия: Председател: 1. д-р. Миглена Иванова – гл. експерт ИЕФЕМ, БАН Членове: 2. Ирена Георгиева – РЕКИЦ „Читалища” - Своге 3. Петя Мишева – РЕКИЦ „Читалища” - Ботевград

Регионален събор - Стара Загора

Регионален събор – 20.06.2015 г. - гр. Стара Загора Комисия: Председател:    Проф.  д.н. Албена Георгиева – Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН Членове: 1. Проф.  Крум Георгиев – фолклорист 2. Доц. д-р Евгения Иванова – завеждащ отдел „Етнография“ при РИМ - Стара Загора

назад 1 | 2 | 3 | 4 | 5 назад